System SAP czy Oracle – który lepszy?

Funkcjonowanie dużych firm byłoby znacznie utrudnione, gdyby nie specjalne systemy informatyczne zaprojektowane specjalnie z myślą o dużych korporacjach. Dzięki nim możliwe jest nie tylko gromadzenie danych i ich szybkie aktualizowanie, ale również tworzenie na ich podstawie raportów i analiz niezbędnych podczas planowania dalszych strategii i zarządzania firmą. Dużą popularnością wśród systemów informatycznych typu ERP cieszą się m. in. rozwiązania oferowane przez SAP i Oracle. Które z nich sprawdzi się lepiej?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze konkretnego dostawcy oprogramowania ERP warto porównać oferowane przez nich rozwiązania. System SAP budowany jest w oparciu o jednorodną platformę technologiczną, co znacznie ułatwia integrację i rozbudowywanie o kolejne moduły zależnie od potrzeb. W przypadku Oracle poszczególne moduły kupowane były od różnych producentów, przez co ich integracja bywa problematyczna. Oprócz tego weryfikacja danych odbywa się dopiero na etapie przetwarzania informacji, a nie ich wprowadzania.

Warto też zaznaczyć, że SAP system tworzony jest w mało powszechnym języku ABAP, co może wpływać na bezpieczeństwo gromadzonych danych ze względu na mniejsze ryzyko złamania zabezpieczeń. Jeśli dodatkowo wybrany partner SAP oferuje nie tylko sam system, ale również jego kontrolę, chroni to przed pojawieniem się nieprawidłowości, a w razie problemów umożliwia szybką interwencję ze strony specjalistów.

  Do czego wykorzystać tablet