Programy medyczne – co o nich myślą pacjenci

Programy medyczneW internecie można natknąć się na artykuły, które mówią o tym, że oprogramowanie medyczne jest przeznaczone dla przychodni i wyłącznie im służy. Gdyby jednak choć przez chwilę się nad tym zastanowić można by dojść do wniosku, że niekoniecznie. Oczywiście służy ono głównie lekarzom, a więc przychodniom, ale nie tylko, bo i pacjenci z niego korzystają i czerpią mnóstwo korzyści. Profesjonalny program do obsługi przychodni to też narzędzie dla pacjentów.

To dzięki niemu mogą samodzielnie umówić się na wizytę w dogodnym terminie u dowolnego lekarza. Nie muszą dzwonić, wystarczy kilka kliknięć myszką komputerową i gotowe. Dlatego pacjenci, którzy już mieli okazję korzystać z tego rodzaju oprogramowania, dochodzą do wniosku, że jest ono całkiem przydatne. Poza tym nie chodzi tu tylko o rejestrację. Pacjenci odczuwają też różnicę w zakresie samego przebiegu wizyty. Jest ona zdecydowanie krótsza. Lekarz sprawnie wpisuje wszystkie informacje z przebiegu wizyty, a także równie szybko wypisuje receptę. Dlatego wizyta przebiega sprawnie i wygodnie, jest po prostu przyjemna.

W związku z tym pacjenci nie mają powodu mówić o tym programie negatywnie. Zwykle wypowiadają się o nim w sposób pozytywny. Nawet zdarza im się podziwiać to oprogramowanie i zachęcać innych do korzystania. Wiadomo jednak, że wszystko to zależy od lekarzy i osób, które zarządzają przychodnią. Do nich należy decyzja i ostatnie słowo. Dla pacjentów też jest dużym udogodnieniem. Wobec czego naprawdę nie mają powodu narzekać.

Sprawdź funkcjonalność oprogramowania medycznego z funkcją elektronicznego obiegu dokumentacji medycznej na stronie.

  Regał do pokoju młodzieżowego