Neomedica – najlepsi neonatolodzy dziecięcy w Poznaniu

Poszukiwanie dobrego neonatologa dla naszego nowonarodzonego dziecka często może być wyzwaniem, szczególnie że w przypadku tak małych dzieci każdy dzień ma znaczenie. W gabinetach Neomedica znaleźć można specjalistów, którzy w profesjonalny sposób zajmą się dzieckiem i wykryją ewentualne nieprawidłowości. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie.

Inne badania dziecka

Badania, które wykonywane są w naszych gabinetach, to między innymi USG doppler serca dziecka (echo serca). Jest to bezinwazyjne badanie ultrasonograficzne. Echo to ruchomy obraz serca dziecka w akcji. Echo wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, czasami nazywane ultradźwiękami, które to echo lub „odbijają się” od serca, tworząc obrazy bijącego serca na ekranie telewizora i nagrywając je. Można w ten sposób zobaczyć przepływy krwi, działanie zastawek, czy też wykryć ewentualne wady serca.

Kontrola głowy malucha

Poza wspomniany na początku echo serca, maluszek może mieć również na miejscu przeprowadzane badanie USG przezciemiączkowe. Jest to badanie, które pozwala na ocenę rozwoju układu nerwowego. Można je wykonywać do czasu, kiedy nie zarośnie ciemiączko.

Jest to badanie nieinwazyjne, które jest dla maluszka bezbolesne i może być wykonane szybko i na miejscu w gabinecie lekarskim. Pozwala również na ocenę naczyń krwionośnych, które znajdują się w obrębie mózgu.

  Jaki komputer zakupić