Jak urządzić salon, który wzbudzi zazdrość?

Posiadanie nowoczesnego salonu to marzenie wielu osób. To pomieszczenie, w którym spędzamy sporą ilość czasu w ciągu dnia. Jest ono oczywiście ważne również z tego względu, że często przyjmujemy w nim gości. Stare przysłowie mówi „jak cię widzą, tak cię piszą”. Warto więc zainwestować nieco energii, by stworzyć aranżację salonu, która wzbudzi zazdrość Twoich gości.

Kiedy zastanawiasz się, jak urządzić salon, by prezentował się nowocześnie, wybierz jeden z modnych styli wnętrzarskich. Dobrym rozwiązaniem może być przykładowo salon industrialny. Dobrze będzie prezentował się w jasnej, neutralnej kolorystyce, np. w odcieniach szarości. Możemy je uzyskać również poprzez zastosowanie betonu architektonicznego albo surowego tynku.

Salon to wnętrze, które powinno być przytulne. Efekt ten możemy uzyskać dzięki oświetleniu salonu. Wybierając boczne światło o ciepłej barwie, przełamiemy efekt surowych ścian. Dodatkowo zdecydujmy się na podłogę z jasnego drewna, która nada wnętrzu rodzinnego charakteru. Dobry projekt aranżacji salonu wykorzysta też dekoracje w postaci samego wyposażenia. Lustro o nowoczesnym designie albo stylowe żyrandole do salonu będą najlepszą ozdobą każdego pomieszczenia. Aby skontrastować surowe, szare ściany nowoczesnego wnętrza możemy wykorzystać również dekoracyjne pasy z tapety do salonu. W zależności od wielkości pomieszczenia możemy połączyć ze sobą na ścianie również inne rodzaje materiałów wykończeniowych, stosując np. czerwoną cegłę.

  Jak współczesne środki przekazu oddziałują na ludzi